Західні соціологи: «Слуга народу» та «Опозиційна платформа - За життя» - лідери, «Голос» посунула «ЄС»

За перебігом виборчої кампанії до Верховної Ради України уважно стежать не тільки вітчизняні соціологи, а й західні

Так, у четвер, 20 червня, міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) опублікував результати соціологічного дослідження, проведеного в період з 17 по 18 червня 2019 року.

Впевненими лідерами на виборах до Верховної Ради України залишаються партії «Слуга народу» і «Опозиційна платформа - За життя».

Зокрема, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії:

«Слуга народу» Дмитра Разумкова - за цю політичну силу свої голоси віддали 43,9% виборців;

«Опозиційна платформа - За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука з 12,9% підтримки;

ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко набирає 7,9%, «Голос» Святослава Вакарчука - 6,3% і «Європейська солідарність» Петра Порошенка - 6,1%.

Інші політичні партії мають менші шанси на проходження в парламент. Зокрема, за Радикальну партію Олега Ляшка проголосували б 3,8% українців; «Громадянську позицію» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова - 3,2%; ВО «Свобода» Олега Тягнибока, Андрія Білецького та Дмитра Яроша - 2,6%, «Опозиційний блок - Партію миру і розвитку» Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського - 1,7%, і т.д.

Крім того, експерти звернули увагу на нові тенденції майбутнього політичного сезону в Україні, які знайшли підтвердження в результатах соцдослідження. А саме: перші рішення президента України Володимира Зеленського, який балотувався на пост глави держави від партії «Слуга народу», не пішли на користь самій партії, яку на даний момент очолює Дмитро Разумков.

Незважаючи на ребрендинг, «Європейська солідарність» на чолі з екс-президентом Петром Порошенком не збільшила свої рейтинги. Навпаки, ЄС, що була раніше «Блоком Петра Порошенко», втрачає популярність.

У свою чергу, «Опозиційна платформа - За життя» різко наростила рівень підтримки населення через проведення з'їзду і чергового візиту своїх лідерів в РФ. При цьому рейтинг «Опозиційного блоку - Партії миру і розвитку» знизився на тлі розмов про об'єднання з «Опозиційною платформою - За життя», якого в підсумку не відбулося.

Значна кількість респондентів, які обрали варіант «інша партія» при наявності в питанні фактично всіх значущих політичних проектів, пояснюється бажанням бачити в українському парламенті когось із відомих їм місцевих політиків і лідерів думки свого регіону.

Відзначимо, міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) проводив опитування на території України протягом 17-18 червня 2019 року. Загальна кількість респондентів - 2018 осіб. Метод опитування - комбіновані інтерв'ю. Ймовірна похибка - 2,2%.

Опубликовано: 21 червня 2019